▲ | Ylpertnodi 4 days ago | |
>20kg sack of rice is cheap and lasts a while. Flour is cheap. Eggs are cheap Potatoes Canned tuna. Where i am canned tuna hasn't gone up in price, but there is considerably less of it in the can, and noticeably more seawater. | ||
▲ | dahart 4 days ago | parent [-] | |
Smaller portion == increased price, no? |